Aicinām pievienoties likumprojekta atbalstītāju kopai!

2020.gada 10. jūnijā, Saeima attālināti balsojot pieņēma izmaiņas valsts dzīves pamatos – “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu”. (Sauktu arī par pašvaldību reformas likumu).
Likums ietekmēs pilsoņu maciņus, īpašumus, statusu, dzīves apstākļus, demogrāfiju, tautsaimniecību. Četrdesmit pašvaldības rakstīja lūgumu neizsludināt likumu. Loģiski būtu – rīkot tautas nobalsošanu, kurā apstiprina šo likumu, vai noraida to. Uzdod pārstrādāt. 

Pilsoņiem ir jābūt iespējai lemt!

Atvērtās Pārvaldības partnerība Latvijā (APPL) piedāvā likumprojektu “Likums par 2020. gada 10.jūnija likuma “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu” atcelšanu reģistrācijai Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). 

Vēlētājiem izveidojot iniciatīvas atbalsta kopu, tiktu izpildīts Satversmes sapulces 1922. gada kritērijs: 1000 cilvēku  iesniedz likumprojektu CVK. CVK reģistrē likumprojektu un izsludina parakstu vākšanu. Ja likumprojektu paraksta desmitā daļa vēlētāju (154 868), tad notiktu Tautas nobalsošana.


Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotosAicinām pilsoņus izmantot savas tiesības un balsot/parakstīties pret balsošanas ierobežojumiem
 Logs aizvērsies pēc 12 sekundēm
Vai zināji, ka eksistē Valsts pārvaldes iekārtas likums, kurš nosaka, ka tauta pilnvaro ierēdni rīcībai, lai attīstītu un veicinātu Satversmē noteikto (valsts attīstību un drošību)?
Vai un cik bieži esi izmantojis šo iespēju?
Vai esi informēts, cik daudzi likumi ir nevajadzīgi, jo to pamatdoma jau ir ietverta Latvijas galvenajā dokumentā - Satversmē?
 
Un būtiskākais, kas tajā ietverts - 

Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.

Oktobrī vēlēšanas. Daudzi nezin par ko balsot. Daļa nobalsos par “mazāko ļaunumu”. Vai mainīsies rezultāts? Nē!
Jābalso ir, bet ar balsošanu vēlēšanās vien nepietiek.
Tas var darboties tikai tad, ja rīkosies pats, ja zini ko vēlies un prasīsi to izpildīt.
Labā ziņa – ir izveidots 75 valstu parakstīts līgums par atvērtu pārvaldību, kas paredz iedzīvotāju iespēju ietekmēt norises. Daļu sev vajadzīgā panākt vari rīkojoties viens vai nelielā grupā, bet otru daļu panāksi – rīkojoties kopā ar domu biedriem.
Valsts dibinātāji ir noteikuši - Tu esi saimnieks savā zemē!
 
Piedāvājam izmantot iespējas, kas ļauj mums pašiem ietekmēt valstī notiekošos procesus:
1.Iesniegumu mehānisms -
Uzrakstot iesniegumu, jāizklāsta problēmas, vēlmes un ieteikumi un jāadresē tas atbildīgajai amatpersonai, Ministru Kabinetam vai Saeimai.
 
2.Vēlētāju likumprojekts -
Ja pirmais mehānisms nedod vēlamo rezultātu, tad varam apvienoties savācot 155 000 parakstu. Šādā veidā iespējams iesniegt apstiprināšanai izstrādātu likumprojektu.
 
3.Organizējot pasākumus un apvienojoties biedrībās -
Cilvēku apvienības, kuras vada svarīga ideja, var panākt lielas pārmaiņas. Tādēļ droši veido biedrības, organizē pasākumus, lai runātu par svarīgiem jautājumiem, jo to var darīt jebkurš, kam ir ko teikt.
 
Atceries - Ja rīkosies pats, tad zināsi ko prasīt, un arī vēlēšanas būs veiksmīgākas!
 
Godīga valsts pārvalde sākas ārpus partijām - ar katru no mums!!!
 
Atvērtās pārvaldības partnerība LatvijāPilsoņu informēšana 2018: Uzzini savas iespējas rīkoties izaugsmei (ārpus politikas)