Aicinām pilsoņus izmantot savas tiesības un balsot/parakstīties par Saeimai saistošiem likumu projektiem portālā Latvija.lv

Aicinām pilsoņus izmantot savas tiesības balsojot/parakstoties par Saeimai saistošiem likumu projektiem www.latvija.lv/pv

Paraksties izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu internetā www.latvija.lv/pv vai personiski 119 pašvaldību izpilddirekcijās un pagastu dzīvesvietas deklarēšanās vietās, uzrādot pasi vai iD.

Biedrība “Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā”
Logs aizvērsies pēc 12 sekundēm
 
 
 
Tēzes:
1) budžetā ir jāpiešķir nauda 0,5 milj. euro Centrālai vēlēšanu komisijai, informēt visus Latvijas vēlētājus [iekšzemē 1 411 526, ārvalstīs 138 732] par iespēju iesniegt vēlētāju likumprojektus Saeimā (Satversmes 65., 78.panti).
2) jāsalīdzina līdz 2014. gadam pieņemto likumu atbilstība Satversmei - vai mērķi likumos atbilst valsts mērķiem Satversmei (18.06.2014). 
3) nedrīkst virzīt pārjaunošanai tādu likumu, par kuru uzsākta Satversmē paredzēta atcelšanas procedūra (CVK 19.09.2019. lēmums nr.72)
 

Ceturtdien, 31. oktobrī notika Tieslietu ministrijas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pastāvīgās darba grupas sēde. Pēc nosaukuma tā ir šķietami mazsvarīga struktūra. Taču pēc ietekmes – grupa iesaka sodīt vai nesodīt – ir viens no tiem maziem zobratiņiem, kurš iegriež praktisko visas Latvijas valsts darbību: uz attīstību, vai bremzē uz leju.

Skatīja darba grupas sēdē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšlikumu ieviest sodus, grozot divus svarīgus likumus, kuri nodrošina vēlētāju pamattiesību izpildi, kuras garantē Satversme. Iesniedzējs KNAB saņēma no darba grupas vadības kritiku, ka iecerēti sodi ir pārāk bargi.

Projekti nebija saskaņoti ar Centrālo vēlēšanu komisiju un Tiesībsargu. Tieslietu ministrija ir pieaicinājusi darbam APK pastāvīgajā darba grupā pārstāvjus no prokuratūras u.c. resoriem, kā arī nevalstiskām organizācijām. Tādējādi, pastāv iespēja izrunāt un novērst kļūdas, ja tādas ir pieļāvis projekta sagatavotājs. Loģiski izriet jautājums - kāds ir paredzēto sodu leģitīmais mērķis?
 
KNAB bija iesniegusi saskaņošanai likumprojektu, kas ļautu uzlikt sodu līdz 1400 euro biedrības valdei, kura virza iesniegšanai Saeimā vēlētāju rosinātus divus likumprojektus, likumīgi reģistrētus Centrālajā vēlēšanu komisijā.
 
Tiesība iesniegt vēlētāju likumprojektus Saeimā ir noteikta Satversmes 65. pantā. Vēl šis pants tiesību iesniegt likumprojektus Saeimā piešķir- Valsts prezidentam, ministru kabinetam, Saeimas komisijām un pieciem deputātiem. Satversme neparedz partijas. Partijas nevar izmantot 65. panta tiesību. Piecu gadu laikā CVK ir reģistrēti 2 likumprojekti iesniegšanai Saeimā, tiem abiem virzītājs ir viena biedrība “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”.

Aicinām sniegt ieteikumus pilnveidot tekstu!

INFORMĀCIJA PAR ATKĀPĒM NO SATVERSMES

Apturiet maldību, ar kādu sagroza Satversmes jēdzienus:  

Nepareizi samainīti ir vēlētāju tiesība iesniegt Saeimā likumprojektus (Satversmes 5. nodaļa “Likumdošana”, iesniedz 1/10 vēlētāju – 65.pants) uz atšķirīgu, cita satura priekšmetu - partiju cīņu par deputātu 100 vietām (Satversmes 2. nodaļa “Saeima”).

Sagrozīšanas sekas: drakoniski ierobežojumi un sodi vēlētājiem, par Satversmes 65. panta tiesības iesniegt likumprojektu lietošanu – vēlētāju (!) virzītu likumprojektu reģistrē CVK, reģistrētu likumprojektu maldīgi uzskata par priekšvēlēšanu aģitāciju, paredz to sodīt.

Neplāno ierobežot to likumprojektu popularizēšanu, kuru veic partijas. (Jo - neparedz Satversmes 65. pants partijām tiesību iesniegt Saeimā likumprojektus (!!) Nereģistrē partijas savus likumprojektus CVK. Izmanto partijas aplinkus ceļu). No vēlētāju naudas (nodokļiem) apmaksā Saeima partiju darbību. Vēlētājus ierobežo, nereģistrēta partiju darbība tiek veicināta.

Praktisks piemērs:

Ja atverat valsts oficiālo dokumentu portālu Latvija.lv sadaļā latvija.lv/pv -kurā paraksta vēlētāji likumprojektus iesniegšanai Saeimā Satversmes 65. panta kārtībā- būs redzami divi CVK reģistrēti likumprojekti. Meklēsiet anotāciju, lai uzzinātu vairāk. Anotācija nav publicēta. Portāls nepublicē vienkārša iemesla dēļ – ir aizliegts publicēt skaidrojumu (!!) 

 

 
 
INFORMĒJIET PAR IESPĒJU PAZIŅAS UN DRAUGUS! 
 
No 2019.gada 20.septembra līdz 2020.gada 19.septembrim visās 119 pašvaldībās atvērts vēlētāju parakstīšanai likums - atcelt ierobežojumus tautas tiesībām (atcelt 2012. gada gozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"). Parakstīt var klātienē pašvaldību izpilddirekcijās/pagastu pārvaldēs pie notāriem un internetā - Latvija.lv ar interneta bankas vai eParaksts pieeju.
 
 
 
 
Aicinām ikvienu pilsoni izmantot savas tiesības un iesaistīties - pastāstīt līdzcilvēkiem par iespēju parakstīties, dot uzdevumu Saeimai. Likumprojekta parakstīšana CVK pārraudzībā ir pielīdzināta vēlēšanām! (Satversmes 65., 78., 2. panti) Pilsoņus aizsargā Krimināllikuma 90. pants, tas paredz sodu par parakstīšanas kavēšanu.
 
 
Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē parakstu vākšanu līdz 2020.gada 19.septembrim par 2012. gada 8. novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" atcelšanu
 
 

Nosaukums: Likums par 2012. gada 8. novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" atcelšanu

Iniciatīvas numurs: 20190919-072

Iniciatīvas grupa: Biedrība "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā"

Iesniegts: 2019. gada 29.augustā

Statuss: Reģistrēts parakstu vākšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā 2019. gada 19.septembrī, lēmums Nr.72

Parakstu vākšana sākas: 2019. gada 20.septembris

Parakstu vākšanas beidzas: 2020. gada 19.septembris

Paraksta apliecināšana: 

1) parakstīšanās vietas pašvaldībās

2) zvērināti notāri un veidlapa paraksta apliecināšanai pie zvērināta notāra (653.61 KB)

3) parakstu vākšanas e-pakalpojums www.Latvija.lv ar interneta bankas pieeju *

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adrese: Skolas iela 11-604 (viesnīca "Laine"), 6.st. Rīga, LV-1010

Iniciatīvas grupas kontakti: tālr. 20732777, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka portāla darbība var būt periodiski traucēta. Ja parakstīšanās e-pakalpojuma izpildes gaitā saņemat kļūdas paziņojumu, lūdzam atgriezties pakalpojuma pirmajā solī un uzsākt atkārtotu pakalpojuma izpildi!

 

© Centrālā vēlēšanu komisija Tālrunis: +371 67322688 Fakss: +371 67325251 e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Publicēts www.vestnesis.lv

 

Piederība Latvijai - Mantojuma zīme (projekts apspriešanai) 2019 
 
Koncepcijas projekts apspriešanai.
Savas tiesības apliecina pats mantotājs, pašrocīgi parakstot likumu, kas atceļ 2012. gada grozījumus, kuri uzlika apgrūtinājumus suverēnai varai - pilsoņu kopumam - ierosināt likumus vai tos atcelt.
Arī zīmes izdruku veic pats mantojuma pieņēmējs. Tādējādi nav starpnieku.
Izdrukas tehnisko resursu piedāvās biedrība APPL.
Mantojuma pieņēmējs ievada skaitļus (datumu un apliecinājuma numuru), pēc kuriem e-sistēma ģenerē zīmes unikālo numuru (izdrukas secībā).
Unikālais numurs ļaus zīmes saņēmējam apmainīt to pret personalizētu zīmi (kad zīmju izgatavošanu uzņemsies Latvijas valsts).
 
Augsti godātie Latvijas novadu un pilsētu pašvaldību vadītāji un deputāti!


Latvijas Satversme paredz īpašu konstitucionālu procedūru - vēlētāju parakstītu likumprojektu iesniegšanu, kurus  Saeima nevar neskatīt. Šobrīd Latvijas pilsoņiem ir iespēja paust savu viedokli Centrālās Vēlēšanu komisijas reģistrētās iniciatīvās:
1. Grozījumu likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu
https://www.cvk.lv/lv/iniciativas/veletaju-iniciativas/registretas-iniciativas/likums-par-2012-gada-8-novembra-likuma-grozijumi-likuma-par-tautas-nobalsosanu-likumu-ierosinasanu-un-eiropas-pilsonu-iniciativu-atcelsanu-31-08-2018
2. Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””
https://www.cvk.lv/lv/tiesibu-akti/lemumi/2019-gads/nr-52-par-biedribas-atvertas-parvaldibas-partneriba-latvija-iesniegto-likumprojektu-grozijums-likuma-par-nekustama-ipasuma-nodokli

Demokrātiskas iekārtas pamats ir iedzīvotāju informēšana un konsultēšanās. Satversmē noteikts: "90.pants. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības".

Tāpēc biedrība "Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā" sadarbībā ar citām organizācijām īsteno dažādas aktivitātes, lai skaidrotu un iepazīstinātu pilsoņus par iespēju parakstīt likumprojektus kā klātienē pašvaldībās, tā arī internetā www.Latvija.lv/pv


Lūdzam pašvaldības rīcību, nodrošināt vēlētāju tiesības un aktivizēt likuma izpildi:
1) izlikt izpilddirekcijas stendos informāciju par pakalpojumu - kurā kabinetā apliecina parakstus CVK atļautiem likumprojektiem, darbinieka vārds, darba laiks;
2) ievietot informāciju pašvaldības avīzē (mājas lapā) par praktisko iespēju parakstīt likumprojektus (kad un kur notiek);
3) informēt visus pašvaldības darbiniekus, izsmeļoši atbildēt uz iedzīvotāju jautājumu - kad un kur var parakstīt CVK atļautus likumprojektus;
4) piesaistīt parakstu apliecināšanai papildu darbiniekus (vārdus piesakot CVK), slodzi aprēķinot pēc paredzami pieaugošās iedzīvotāju ieinteresētības;
5) ja nepieciešams, veikt izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos par parakstu likumprojektiem apliecināšanas kārtību, (izpildot likumu "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu").

Ikvienam novada/pagasta iedzīvotājam ir jāuzzina par iespēju - kad un kur var parakstīt likumprojektus. Uz nepieļaujamību ierobežot vēlētāju tiesības parakstīt likumprojektus ir norādījis Valsts prezidents 27.11.2012. vēstulē nr. 447, kā arī Tiesībsargs.

Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā
 
Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē parakstu vākšanu līdz 2020.gada 17.maijam par grozījumu likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"
 

Nosaukums:  Likumprojekts "Grozījums likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli""

Iniciatīvas numurs: 20190517 – 052

Iniciatīvas grupa: Biedrība "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā"

Iesniegts: 2019. gada 13. maijā

Statuss: Reģistrēts parakstu vākšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā 2019. gada 17. maijā, lēmums Nr.52

Parakstu vākšana sākas: 2019. gada 18. maijs

Parakstu vākšanas beidzas: 2020. gada 17. maijs

Paraksta apliecināšana: 

1) parakstīšanās vietas pašvaldībās

2) zvērināti notāri un veidlapa paraksta apliecināšanai pie zvērināta notāra (653.61 KB)

3) parakstu vākšanas e-pakalpojums www.Latvija.lv ar interneta bankas pieeju *

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adrese: Skolas iela 11-604 (viesnīca "Laine"), 6.st. Rīga, LV-1010

Iniciatīvas grupas kontakti: tālr. 20732777, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka portāla darbība var būt periodiski traucēta. Ja parakstīšanās e-pakalpojuma izpildes gaitā saņemat kļūdas paziņojumu, lūdzam atgriezties pakalpojuma pirmajā solī un uzsākt atkārtotu pakalpojuma izpildi!

© Centrālā vēlēšanu komisija Tālrunis: +371 67322688 Fakss: +371 67325251 e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Publicēts www.likumi.lv un www.vestnesis.lv

 

Zināšanai (nosūti draugam) - oficiālā parakstīšanā ir divi likumu projekti, Satversmes 78. panta kārtībā jeb tautas likumi - valsts dokumentu portālā www.latvija.lv/pv un papīra formātā visu 119 pašvaldību izpilddirekcijās un visu pagastu pārvaldēs. Jāparaksta personiski, uzrādot pasi vai iD.

Likumprojektu parakstīšana Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) pārraudzībā ir pielīdzināta vēlēšanām. To būtu jāuzzina visiem. Informācija publicēta Latvijas Vēstnesī un CVK lapā.
Citi mediji to nav publicējuši. Kāpēc par to nav informēta sabiedrība?
 

Pilsoņu iniciatīvas, parakstu vākšana, kuras nav reģistrētas CVK - nav saistošas Saeimai !!! 
Saeimai obligāti ir vienīgi CVK pārraudzībā iesniegtie likumprojekti - tas noteikts Satversmē.
Neturi ziņu pie sevis, nosūti draugam!

 

Novērtē valsts pārvaldes darbiniekus: Mazinām birokrātisko slogu valstī kopā! 
 
 
Valsts pārvalde – tie ir cilvēki, kuri nodrošina iedzīvotājiem svarīgus pakalpojumus un grib palīdzēt uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Daudzi ir atsaucīgi, pozitīvi noskaņoti un ar lielisku attieksmi apkalpo iedzīvotājus. Šie darbinieki ir pelnījuši, ka pasakām viņiem PALDIES! Tādēļ aicinām Latvijas iedzīvotājus novērtēt valsts labākos pārvaldes darbiniekus un nominēt viņus Klientu apkalpošanas goda balvai.
Valsts kanceleja #LabaServisaKustība iniciatīvu aizsāka 2015.gadā, lai uzlabotu valsts pārvaldes iestāžu darbu un attīstītu uz klientu orientētu kultūru. Līdz ar šo kustību ir iedibināta arī “Klientu apkalpošanas goda balva”. Katru gadu to pasniedz trīs visatzinīgāk novērtētajiem valsts pārvaldes darbiniekiem, kurus noskaidro iedzīvotāju balsojumā. Mērķis ir izcelt labākos no labākajiem, lai viņi iedvesmotu citus valsts pārvaldē strādājošos!