Kas jāzina visiem!
 
Visā Latvijā līdz 2021.gada 14.februārīm notiek parakstu vākšana
tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem
 
Prezidents ir apturējis (pirmo reizi kopš 2007.gada) grozījumus likumos par Pašvaldībām: “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā "Par pašvaldībām”. Likuma apturēšana nozīmē to, ka ir iedarbināts Satversmes 64. pants", un Likumdošanas vara valstī ir nodota Likumdevēja - tautas rokās.
 
Tagad tautai ir jāapstiprina, ka tā pieņem varu valstī savās rokās. Rosinot referendumu tauta pati grib izlemt svarīgo iedzīvotājiem jautājumu, kā notiks nākamībā dzīve un saimniekošana pagastos, novados un pilsētās - kur pašlaik autonomu lemšanu veic attiecīgās pašvaldības. Grozījumi likumos "Par pašvaldībām" un "ievada vērienīgas pārmaiņas Latvijas dzīvē, šiem diviem likumiem drīz sekos nākamo grozījumu pakete.
 
Nepareiza ir prakse atrunāt vēlētājus iet uz iecirkņiem, neparakstīt tautas nobalsošanas sasaukšanu. "Apgrieztā balsošana ar neierašanos" nevar tikt tulkota kā suverēnā griba. Pareiza būtu rīcība, ja apturēto likumu autori aicinātu vēlētājus būt aktīviem un rīkot tautas nobalsošanu - kurā izlemtu. Iecirņos lēmumu jāparaksta visiem - gan tiek mas par, gan pret, gan vēl nezinošiem ...
 
Ikvienam no 1,5 miljoniem LR balsstiesīgo Latvijā un ārpus Latvijas ir jāzina, ka notiek "rīcības sēde" tautas nobalsošanas sasaukšanai [2020. gada martā], katram būtu jāpasaka sava griba.
 
 
Logs aizvērsies pēc 30 sekundēm
 
INFORMĒJIET PAR IESPĒJU PAZIŅAS UN DRAUGUS! 
 
No 2019.gada 20.septembra līdz 2020.gada 19.septembrim visās 119 pašvaldībās atvērts vēlētāju parakstīšanai likums - atcelt ierobežojumus tautas tiesībām (atcelt 2012. gada gozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"). Parakstīt var klātienē pašvaldību izpilddirekcijās/pagastu pārvaldēs pie notāriem un internetā - Latvija.lv ar interneta bankas vai eParaksts pieeju.
 
 
 
 
Aicinām ikvienu pilsoni izmantot savas tiesības un iesaistīties - pastāstīt līdzcilvēkiem par iespēju parakstīties, dot uzdevumu Saeimai. Likumprojekta parakstīšana CVK pārraudzībā ir pielīdzināta vēlēšanām! (Satversmes 65., 78., 2. panti) Pilsoņus aizsargā Krimināllikuma 90. pants, tas paredz sodu par parakstīšanas kavēšanu.

Paraksta apliecināšana: VEIDLAPA 1) parakstīšanās vietas pašvaldībās 2) zvērināti notāri 

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adrese: Skolas iela 11-604 (viesnīca "Laine"), 6.st. Rīga, LV-1010 

Iniciatīvas grupas kontakti: tālr. 20732777, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 
Eiropas pilsoņu iniciatīva - Mājoklis visiem!
EIROPAS MĀJOKĻU KRĪZE
  • Eiropas likumi ierobežo pilsētas un kopienas, ja tās vēlas ieguldīt mājokļos par pieņemamu cenu. Kopš finanšu krīzes 2008. – 2009. gadā valsts ieguldījums pieejamos un sociālos mājokļos ir samazinājies par 50 procentiem.
  • Eiropas pilsētās dramatiski trūkst pieejamu mājokļu. Dzīvošana daudziem cilvēkiem ir kļuvusi pārāk dārga. Naudas dzīvošanai ir arvien mazāk.
  • Daudzi cilvēki ir spiesti pamest pilsētu, jo ir augstas mājokļa izmaksas.
  • Īslaicīga tūristu iznomāšana, izmantojot digitālās platformas, daudzās pilsētās dramatiski samazina vietējiem iedzīvotājiem pieejamo mājokli.
 
AR SAVU PARAKSTU JŪS PIEPRASĀT …
lai Eiropas Komisija izveidotu labāku juridiskos un finansiālos nosacījumus, kas veicinātu mājokļa nodrošināšanu visiem cilvēkiem Eiropā par pieņemamu cenu. Tas nozīmē:
  • atvieglotu piekļuvi cenas ziņā pieņemamiem sociālajiem mājokļiem visiem iedzīvotājiem,
  • Māstrihtas kritēriju nepiemērošanu publiskajiem ieguldījumiem cenas ziņā pieņemamos sociālajos mājokļos,
  • labāku pieeju ES finansējumam, kas paredzēts bezpeļņas un ilgtspējīgu mājokļu attīstītājiem, sociālus,
  • uz sociālā faktora un konkurencē balstītus noteikumus īstermiņa īrei,
  • uz konkurenci balstītus noteikumus par īstermiņa īri,
  • kā arī statistikas apkopošanu par vajadzībām pēc mājokļiem lokālā līmenī visur Eiropā.  
 
 

Aicinām sniegt ieteikumus pilnveidot tekstu!

INFORMĀCIJA PAR ATKĀPĒM NO SATVERSMES

Apturiet maldību, ar kādu sagroza Satversmes jēdzienus:  

Nepareizi samainīti ir vēlētāju tiesība iesniegt Saeimā likumprojektus (Satversmes 5. nodaļa “Likumdošana”, iesniedz 1/10 vēlētāju – 65.pants) uz atšķirīgu, cita satura priekšmetu - partiju cīņu par deputātu 100 vietām (Satversmes 2. nodaļa “Saeima”).

Sagrozīšanas sekas: drakoniski ierobežojumi un sodi vēlētājiem, par Satversmes 65. panta tiesības iesniegt likumprojektu lietošanu – vēlētāju (!) virzītu likumprojektu reģistrē CVK, reģistrētu likumprojektu maldīgi uzskata par priekšvēlēšanu aģitāciju, paredz to sodīt.

Neplāno ierobežot to likumprojektu popularizēšanu, kuru veic partijas. (Jo - neparedz Satversmes 65. pants partijām tiesību iesniegt Saeimā likumprojektus (!!) Nereģistrē partijas savus likumprojektus CVK. Izmanto partijas aplinkus ceļu). No vēlētāju naudas (nodokļiem) apmaksā Saeima partiju darbību. Vēlētājus ierobežo, nereģistrēta partiju darbība tiek veicināta.

Praktisks piemērs:

Ja atverat valsts oficiālo dokumentu portālu Latvija.lv sadaļā latvija.lv/pv -kurā paraksta vēlētāji likumprojektus iesniegšanai Saeimā Satversmes 65. panta kārtībā- būs redzami divi CVK reģistrēti likumprojekti. Meklēsiet anotāciju, lai uzzinātu vairāk. Anotācija nav publicēta. Portāls nepublicē vienkārša iemesla dēļ – ir aizliegts publicēt skaidrojumu (!!) 

 

 
Piederība Latvijai - Mantojuma zīme (projekts apspriešanai) 2019 
 
Koncepcijas projekts apspriešanai.
Savas tiesības apliecina pats mantotājs, pašrocīgi parakstot likumu, kas atceļ 2012. gada grozījumus, kuri uzlika apgrūtinājumus suverēnai varai - pilsoņu kopumam - ierosināt likumus vai tos atcelt.
Arī zīmes izdruku veic pats mantojuma pieņēmējs. Tādējādi nav starpnieku.
Izdrukas tehnisko resursu piedāvās biedrība APPL.
Mantojuma pieņēmējs ievada skaitļus (datumu un apliecinājuma numuru), pēc kuriem e-sistēma ģenerē zīmes unikālo numuru (izdrukas secībā).
Unikālais numurs ļaus zīmes saņēmējam apmainīt to pret personalizētu zīmi (kad zīmju izgatavošanu uzņemsies Latvijas valsts).
 
Novērtē valsts pārvaldes darbiniekus: Mazinām birokrātisko slogu valstī kopā! 
 
 
Valsts pārvalde – tie ir cilvēki, kuri nodrošina iedzīvotājiem svarīgus pakalpojumus un grib palīdzēt uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Daudzi ir atsaucīgi, pozitīvi noskaņoti un ar lielisku attieksmi apkalpo iedzīvotājus. Šie darbinieki ir pelnījuši, ka pasakām viņiem PALDIES! Tādēļ aicinām Latvijas iedzīvotājus novērtēt valsts labākos pārvaldes darbiniekus un nominēt viņus Klientu apkalpošanas goda balvai.
Valsts kanceleja #LabaServisaKustība iniciatīvu aizsāka 2015.gadā, lai uzlabotu valsts pārvaldes iestāžu darbu un attīstītu uz klientu orientētu kultūru. Līdz ar šo kustību ir iedibināta arī “Klientu apkalpošanas goda balva”. Katru gadu to pasniedz trīs visatzinīgāk novērtētajiem valsts pārvaldes darbiniekiem, kurus noskaidro iedzīvotāju balsojumā. Mērķis ir izcelt labākos no labākajiem, lai viņi iedvesmotu citus valsts pārvaldē strādājošos!