Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā 2019 
 
Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS “Tīrīga”. Rīgas Apkaimju alianse, kura šobrīd apvieno 14 apkaimju biedrības un pārstāv vairāk kā 200 000 rīdzinieku intereses, pauž kategorisku noraidījumu plānam par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā atdošanu vienam uzņēmumam – AS “Tīrīga”, radot uzņēmumam monopola stāvokli pilsētā uz 20 gadiem. Šāda kārtība ir pretrunā ar labas pārvaldības principiem, kā arī nostāda rīdziniekus klaji neizdevīgā situācijā, liedzot tiem līdz šim pastāvošās izvēles iespējas.
Piederība Latvijai - Mantojuma zīme (projekts apspriešanai) 2019 
 
Koncepcijas projekts apspriešanai.
Savas tiesības apliecina pats mantotājs, pašrocīgi parakstot likumu, kas atceļ 2012. gada grozījumus, kuri uzlika apgrūtinājumus suverēnai varai - pilsoņu kopumam - ierosināt likumus vai tos atcelt.
Arī zīmes izdruku veic pats mantojuma pieņēmējs. Tādējādi nav starpnieku.
Izdrukas tehnisko resursu piedāvās biedrība APPL.
Mantojuma pieņēmējs ievada skaitļus (datumu un apliecinājuma numuru), pēc kuriem e-sistēma ģenerē zīmes unikālo numuru (izdrukas secībā).
Unikālais numurs ļaus zīmes saņēmējam apmainīt to pret personalizētu zīmi (kad zīmju izgatavošanu uzņemsies Latvijas valsts).
 
Augsti godātie Latvijas novadu un pilsētu pašvaldību vadītāji un deputāti!


Latvijas Satversme paredz īpašu konstitucionālu procedūru - vēlētāju parakstītu likumprojektu iesniegšanu, kurus  Saeima nevar neskatīt. Šobrīd Latvijas pilsoņiem ir iespēja paust savu viedokli Centrālās Vēlēšanu komisijas reģistrētās iniciatīvās:
1. Grozījumu likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu
https://www.cvk.lv/lv/iniciativas/veletaju-iniciativas/registretas-iniciativas/likums-par-2012-gada-8-novembra-likuma-grozijumi-likuma-par-tautas-nobalsosanu-likumu-ierosinasanu-un-eiropas-pilsonu-iniciativu-atcelsanu-31-08-2018
2. Likumprojekts “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””
https://www.cvk.lv/lv/tiesibu-akti/lemumi/2019-gads/nr-52-par-biedribas-atvertas-parvaldibas-partneriba-latvija-iesniegto-likumprojektu-grozijums-likuma-par-nekustama-ipasuma-nodokli

Demokrātiskas iekārtas pamats ir iedzīvotāju informēšana un konsultēšanās. Satversmē noteikts: "90.pants. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības".

Tāpēc biedrība "Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā" sadarbībā ar citām organizācijām īsteno dažādas aktivitātes, lai skaidrotu un iepazīstinātu pilsoņus par iespēju parakstīt likumprojektus kā klātienē pašvaldībās, tā arī internetā www.Latvija.lv/pv


Lūdzam pašvaldības rīcību, nodrošināt vēlētāju tiesības un aktivizēt likuma izpildi:
1) izlikt izpilddirekcijas stendos informāciju par pakalpojumu - kurā kabinetā apliecina parakstus CVK atļautiem likumprojektiem, darbinieka vārds, darba laiks;
2) ievietot informāciju pašvaldības avīzē (mājas lapā) par praktisko iespēju parakstīt likumprojektus (kad un kur notiek);
3) informēt visus pašvaldības darbiniekus, izsmeļoši atbildēt uz iedzīvotāju jautājumu - kad un kur var parakstīt CVK atļautus likumprojektus;
4) piesaistīt parakstu apliecināšanai papildu darbiniekus (vārdus piesakot CVK), slodzi aprēķinot pēc paredzami pieaugošās iedzīvotāju ieinteresētības;
5) ja nepieciešams, veikt izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos par parakstu likumprojektiem apliecināšanas kārtību, (izpildot likumu "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu").

Ikvienam novada/pagasta iedzīvotājam ir jāuzzina par iespēju - kad un kur var parakstīt likumprojektus. Uz nepieļaujamību ierobežot vēlētāju tiesības parakstīt likumprojektus ir norādījis Valsts prezidents 27.11.2012. vēstulē nr. 447, kā arī Tiesībsargs.

Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā
 
Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē parakstu vākšanu līdz 2020.gada 17.maijam par grozījumu likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"
 

Nosaukums:  Likumprojekts "Grozījums likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli""

Iniciatīvas numurs: 20190517 – 052

Iniciatīvas grupa: Biedrība "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā"

Iesniegts: 2019. gada 13. maijā

Statuss: Reģistrēts parakstu vākšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā 2019. gada 17. maijā, lēmums Nr.52

Parakstu vākšana sākas: 2019. gada 18. maijs

Parakstu vākšanas beidzas: 2020. gada 17. maijs

Paraksta apliecināšana: 

1) parakstīšanās vietas pašvaldībās

2) zvērināti notāri un veidlapa paraksta apliecināšanai pie zvērināta notāra (653.61 KB)

3) parakstu vākšanas e-pakalpojums www.Latvija.lv ar interneta bankas pieeju *

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adrese: Skolas iela 11-604 (viesnīca "Laine"), 6.st. Rīga, LV-1010

Iniciatīvas grupas kontakti: tālr. 20732777, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka portāla darbība var būt periodiski traucēta. Ja parakstīšanās e-pakalpojuma izpildes gaitā saņemat kļūdas paziņojumu, lūdzam atgriezties pakalpojuma pirmajā solī un uzsākt atkārtotu pakalpojuma izpildi!

© Centrālā vēlēšanu komisija Tālrunis: +371 67322688 Fakss: +371 67325251 e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Publicēts www.likumi.lv un www.vestnesis.lv

 

Zināšanai (nosūti draugam) - oficiālā parakstīšanā ir divi likumu projekti, Satversmes 78. panta kārtībā jeb tautas likumi - valsts dokumentu portālā www.latvija.lv/pv un papīra formātā visu 119 pašvaldību izpilddirekcijās un visu pagastu pārvaldēs. Jāparaksta personiski, uzrādot pasi vai iD.

Likumprojektu parakstīšana Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) pārraudzībā ir pielīdzināta vēlēšanām. To būtu jāuzzina visiem. Informācija publicēta Latvijas Vēstnesī un CVK lapā.
Citi mediji to nav publicējuši. Kāpēc par to nav informēta sabiedrība?
 

Pilsoņu iniciatīvas, parakstu vākšana, kuras nav reģistrētas CVK - nav saistošas Saeimai !!! 
Saeimai obligāti ir vienīgi CVK pārraudzībā iesniegtie likumprojekti - tas noteikts Satversmē.
Neturi ziņu pie sevis, nosūti draugam!

 

 
Tiem pilsoņiem, kurus neapmierina viņu priekšstāvju rīcība Saeimā, vai kuriem nav sava priekšstāvja, ir garantēta Satversmē cita REĀLA iespēja rīkoties pašiem - tautas likumu mehānisms CVK pārraudzībā.
 
Šo iespēju daudzi nezina. Grūtības ir informēt par iespējas esamību. Bet katrs pilsonis var parakstīt likumu 500 vietās Latvijā – klātienē visu pašvaldību izpilddirekcijās un pagastu pārvaldēs, vai elektroniski valsts portālā www latvija lv/pv
 
Ja Saeima nepieņem vēlētāju iesniegtu likumprojektu, tad CVK rīko tautas nobalsošanu, kurā likums ir pieņemts, ja “par” likumu balsojuši vismaz 211 232 pilsoņi (pie kvoruma 422 463 pilsoņi jeb puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsojušajiem). Skaits ir liels, bet nav nereāls. 
 
Pilsoņi paši var labot daudzas lietas - mainīt vēlēšanu likumu u.c. likumus, kuros atklājušies trūkumi. Satversmes grozīšanai vajag lielāku skaitu – “par” 774 337 balsis (puse no visiem balsstiesīgajiem 1 548 673).
 
Skaidrošanas pienākuma (Satversmes 90. pants) pārlikšana no izpildvaras uz pilsoņiem, nesamērīgi liels parakstu skaits īsā termiņā – tie ir būtiski apgrūtinājumi vēlētājiem. Apgrūtinājumiem nepiekrita Valsts prezidents (27.11.2012. vēstule Saeimai).
 
CVK pārraudzībā līdz 18.09.2019. notiek tautas likuma parakstīšana - atcelt apgrūtinājumus vēlētājiem, kādus ieviesa ar 08.11.2012. grozījumiem likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" (atcelt 08.11.2012. grozījumus).
 
Apgrūtinājumu atcelšana atvieglos citu ikdienā vajadzīgu likumu sakārtošanu. 
 
 
 
 
INFORMĒJIET PAR IESPĒJU PAZIŅAS UN DRAUGUS! 
 
 
 
Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā
 
Veicam pētījumu par dažādu jautājumu aktualitāti - cik ļoti cilvēkiem ir nepieciešamas zināšanas par konkrētiem, specifiskiem jautājumiem. Aicinām piedalīties aptaujā un sniegt savu vērtējumu par minētām situācijām, lai varam aktualizēt sabiedrībai svarīgus jautājumus. 
 
Jūsu dati tiks izmantoti datu analīzei apkopotā veidā.
 
 
 
Biedrība “Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā”
 
Novērtē valsts pārvaldes darbiniekus: Mazinām birokrātisko slogu valstī kopā! 
 
 
Valsts pārvalde – tie ir cilvēki, kuri nodrošina iedzīvotājiem svarīgus pakalpojumus un grib palīdzēt uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Daudzi ir atsaucīgi, pozitīvi noskaņoti un ar lielisku attieksmi apkalpo iedzīvotājus. Šie darbinieki ir pelnījuši, ka pasakām viņiem PALDIES! Tādēļ aicinām Latvijas iedzīvotājus novērtēt valsts labākos pārvaldes darbiniekus un nominēt viņus Klientu apkalpošanas goda balvai.
Valsts kanceleja #LabaServisaKustība iniciatīvu aizsāka 2015.gadā, lai uzlabotu valsts pārvaldes iestāžu darbu un attīstītu uz klientu orientētu kultūru. Līdz ar šo kustību ir iedibināta arī “Klientu apkalpošanas goda balva”. Katru gadu to pasniedz trīs visatzinīgāk novērtētajiem valsts pārvaldes darbiniekiem, kurus noskaidro iedzīvotāju balsojumā. Mērķis ir izcelt labākos no labākajiem, lai viņi iedvesmotu citus valsts pārvaldē strādājošos!
 Par Tautas balsošanas likumu var parakstīties internetā Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv
 
Centrālā Vēlēšanu Komisija 2018.gada 18.septembrī reģistrēja atkārtotu parakstu vākšanu līdz 2019.gada 18.septembrim - atcelt ierobežojumus tautas tiesībām (atcelt 2012. gada gozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"). Parakstītiet var klātienē pašvaldību izpilddirekcijās/pagastu pārvaldēs pie notāriem un internetā - Latvija.lv
 
 
 
 
Aicinām ikvienu pilsoni izmantot savas tiesības un iesaistīties - izplatīt ziņu līdzcilvēkiem par iespēju parakstīties un ietekmēt notiekošo Latvijā.