Aicinām pievienoties likumprojekta atbalstītāju kopai!

2020.gada 10. jūnijā, Saeima attālināti balsojot pieņēma izmaiņas valsts dzīves pamatos – “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu”. (Sauktu arī par pašvaldību reformas likumu).
Likums ietekmēs pilsoņu maciņus, īpašumus, statusu, dzīves apstākļus, demogrāfiju, tautsaimniecību. Četrdesmit pašvaldības rakstīja lūgumu neizsludināt likumu. Loģiski būtu – rīkot tautas nobalsošanu, kurā apstiprina šo likumu, vai noraida to. Uzdod pārstrādāt. 

Pilsoņiem ir jābūt iespējai lemt!

Atvērtās Pārvaldības partnerība Latvijā (APPL) piedāvā likumprojektu “Likums par 2020. gada 10.jūnija likuma “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu” atcelšanu reģistrācijai Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). 

Vēlētājiem izveidojot iniciatīvas atbalsta kopu, tiktu izpildīts Satversmes sapulces 1922. gada kritērijs: 1000 cilvēku  iesniedz likumprojektu CVK. CVK reģistrē likumprojektu un izsludina parakstu vākšanu. Ja likumprojektu paraksta desmitā daļa vēlētāju (154 868), tad notiktu Tautas nobalsošana.


Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos 
Biedrība “Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā” - Dialogam starp pilsoņiem un valdību!
 
Biedrību 2013.gada 18.decembrī dibināja 16 fiziskas personas (LR pilsoņi), kā atsevišķu, neatkarīgu sabiedrisku iniciatīvu, ar mērķi skaidrot starpvalstu līgumā paredzētos pasākumus, kurus var izmanot Latvijas pilsoņi sava stāvokļa uzlabošanai un ietekmēt norises valstī. Biedrību reģistrā 2014.gada 3.janvārī
 
Biedrības mērķis ir popularizēt ANO iniciatīvu: Atvērtās pārvaldības partnerība, Open Government Partnership (OGP), izglītot sabiedrību valsts pārvaldes un ekonomikas jautājumos, izveidot Atvērtās pārvaldības partnerības atbalsta kustību valstī.
 
1. Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.
2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.
3. Latvijas valsts teritoriju starptautiskos līgumos noteiktās robežās sastāda Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale.
4. Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.
 
Pamatlikumā noteikts, ka tautas pienākums ir aizstāvēt savu suverenitāti, tostarp, ar pilsoniskiem līdzekļiem. Tāpēc, pildot pamatlikuma pienākumu, domubiedru grupa ir pulcējusies, lai apkopotu ieteikumus, kā Satversmes ietvaros rūpēties par sevi, savu ģimeni, savu valsti un kā lietot starptautisko līgumu sniegtās iespējas Latvijas labā. 
 
 
Reģistrācijas nr.40008218958.
AS Swedbank, konts: LV03HABA0551037807071.
Adrese: Rīga, Graudu iela 68a, LV-1058.
Tālrunis: +371 20732777 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 
Twitter - OpenGovLatvia
 
Biedrības finansējums veidojas no pašu biedru iemaksām. 
Valdes pārstāvis - Andrējs Krūmiņš.
Padomes priekšsēdētājs - Ivars Redisons.