Aicinām pievienoties likumprojekta atbalstītāju kopai!

2020.gada 10. jūnijā, Saeima attālināti balsojot pieņēma izmaiņas valsts dzīves pamatos – “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu”. (Sauktu arī par pašvaldību reformas likumu).
Likums ietekmēs pilsoņu maciņus, īpašumus, statusu, dzīves apstākļus, demogrāfiju, tautsaimniecību. Četrdesmit pašvaldības rakstīja lūgumu neizsludināt likumu. Loģiski būtu – rīkot tautas nobalsošanu, kurā apstiprina šo likumu, vai noraida to. Uzdod pārstrādāt. 

Pilsoņiem ir jābūt iespējai lemt!

Atvērtās Pārvaldības partnerība Latvijā (APPL) piedāvā likumprojektu “Likums par 2020. gada 10.jūnija likuma “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu” atcelšanu reģistrācijai Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). 

Vēlētājiem izveidojot iniciatīvas atbalsta kopu, tiktu izpildīts Satversmes sapulces 1922. gada kritērijs: 1000 cilvēku  iesniedz likumprojektu CVK. CVK reģistrē likumprojektu un izsludina parakstu vākšanu. Ja likumprojektu paraksta desmitā daļa vēlētāju (154 868), tad notiktu Tautas nobalsošana.


Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotosAicinām pilsoņus izmantot savas tiesības un balsot/parakstīties pret balsošanas ierobežojumiem
 Logs aizvērsies pēc 12 sekundēm
 
Plakātu drukātā A2 papīra formātā un bukletus saņemt (bez maksas) ir aicināti sabiedriskie aktīvisti biedrības “Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā” birojā Rīgā, Skolas ielā 11-604, katru otrdienu un trešdienu no plkst 12:30 līdz 15:00. Citā laikā ir nepieciešams iepriekš sazināties: +371 20732777 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Plakāts ir paredzēts iedzīvotāju informēšanai par Satversmes 64. pantā noteikto - likumus Latvijā pieņem Saeima, kā arī tauta. t.i., ikviens pilsonis pats ir likumdevējs. Procedūras pārrauga Centrālā vēlēšanu komisijaValsts un pašvaldību iestādes palīdz likumdevējam - vēlētājiem. Ikvienam ir jāzina kad un kur notiek likumprojektu parakstīšana.
 
 
Plakāts: Sargā Satversmi un Savas Tiesības! Paraksties par ģimeni, drošību un mājokli! Vara Esi TU!