Satversmē noteikto tiesību īstenošanai Tautas kustības platforma Referendums.info Sabiedriski aktīvisti – Latvijas patrioti – ir izveidojuši apvienību ar mērķi veikt nepieciešamos juridiskos, izglītojošos un tehnoloģiskos soļus, lai tautas nobalsošana (referendums) atkal kļūtu par saprotamu un pieejamu instrumentu Latvijā. Kā pirmais solis, ir izveidota priekšparakstu vākšanas platforma referendums.info

Platformas mērķis ir iespējami ātri noskaidrot Tautas gribu par šobrīd un turpmāk aktuāliem jautājumiem. Šobrīd platformā iespējams veikt priekšparakstu, par divām Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtām referendumu iniciatīvām.  Priekšparakstu posmā, gaidot likumā noteiktās 45 dienas līdz iniciatīvu apstiprinājumam Centrālajā vēlēšanu komisijā, Latvijas balstiesīgie iedzīvotāji apstiprina savu nodomu parakstīties par kādu no minētajām iniciatīvām. Pēc tam, kad Centrālā vēlēšanu komisija apstiprinās iesniegtās iniciatīvas, priekšparakstu veicēji tiks informēti personīgi par ērtākajiem veidiem kā parakstīties saskaņā ar CVK noteikumiem. Referendums.info ir nepolitiska tautas kustība, kas apvienojusi lielu skaitu iedzīvotāju gan Rīgā, gan Latvijas novados. Tautas kustības darbību veido un attīsta brīvprātīgie cilvēki ar savu darbu, laiku un entuziasmu. Vienas nedēļas laikā, priekšparakstus platformā referendums.info veikuši vairāk kā 6000 cilvēku.
 
Projekta veidošanā nav piedalījies neviens politiskais spēks, bet apvienība ir atvērta sadarbībai ar jebkuru, kas var piedāvāt atvērtu, caurspīdīgu sadarbību parakstu vākšanā. 2021. gada 2. decembrī tika izplatīts paziņojums aicinot arī politiķus, partijas un politiskās apvienības pievienoties priekšparakstu vākšanas popularizēšanā, rekomendējot referendums.info platformu saviem biedriem un sekotājiem!


Tautas kustība, apvienība Referendums.info
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Bilde @